image

Videopodcasty

Prodej a koupě firmy. Kdy prodat, jak se na to připravit a na co si dát pozor. Ale také svěřenská správa, poradenství rodinným firmám, HR, interim management a distressová aktiva. O tom všem, ale i řadě dalších témat se bude bavit moderátor Honza Rada se svými hosty v pravidelném podcastu TRANSAKČNÍ ABECEDA. Každé dva týdny se můžete těšit na nový díl.

Seznam videopodcastů

4# Transakční abeceda: Pavel Kolář – House Of Trust

Jsou svěřenské fondy jen pro bohaté? Proč je osoba správce klíčová a jaké jsou na ni kladeny nároky? Nebo třeba o tom, zda jsou Češi připraveni nechat svůj majetek spravovat někým jiným a ochotni vzdát se kontroly nad ním. O tom všem a řadě dalšího jsme si povídali s Pavlem Kolářem.

spotify_linkapple_linkgoogle_link
46:07
21/07/2021

3# Transakční abeceda: Michal Feigler – Zjistil jsem, že mě baví více dealy dělat, než je (právně) sepisovat

Co je venture kapitál (rizikový kapitál) a pro koho je určen? Co může investor nabídnout zakladatelům kromě samotné finanční investice? O tom a řadě dalšího jsme si povídali s Michalem Feiglerem.

spotify_linkapple_linkgoogle_link
58:08
01/07/2021
#finanční investice#venture capital

2# Transakční abeceda: Dagmar Matějková Chudárková – Kvalitním HR lze zvyšovat hodnotu firmy

Jaký je rozdíl mezi interním a externím HR? Kdo je to vlastně HR interim? Jaké jsou nejčastější nešvary při ukončování pracovního poměru? O tom všem a řadě dalšího jsme si povídali s Dagmar Matějkovou Chudárkovou.

spotify_linkapple_linkgoogle_link
42:22
16/06/2021
#hr#interim

1# Transakční abeceda: David Krajíček – S majetkem přichází odpovědnost

Dříve především headhunter, již dlouhá léta zkušený poradce rodinných firem a v současné době také kouč a mentor. Jak jsou na tom rodinné firmy v ČR a jakým čelí výzvám? Co je to tzv. kruhový objezd? O tom všem a řadě dalšího jsme si s Davidem povídali v #1 díle podcastu TA.

spotify_linkapple_linkgoogle_link
46:36
01/06/2021
#mezigenerační obměna#rodinné firmy

0# Honza Rada v podcastu Oldschooler’s

V dalším díle podcastu Oldschooler´s Tomáše Nezmeškala se Honza rozpovídal o projektu Transakční abeceda, jehož cílem je srozumitelnou formou přibližovat lidem problematiku prodeje a koupě firem, a to včetně specifik segmentu malých a středních firem. Honza mluvil nejen o webu Transakční abeceda, ale také o podcastech a dalších plánech, mezi které patří i příprava knihy.

spotify_linkapple_linkgoogle_link
33:00
22/04/2021
#prodej a koupě#transakční abeceda