O nás

TRANSAKČNÍ ABECEDA je váš průvodce obchodní transakcí, abyste zbytečně nepřicházeli o peníze.

Jsme poradci a transakční právníci. Dlouhodobě pomáháme při prodejích i koupích firem a „aktiv“ jako jsou areály, výrobní závody nebo divize firem. Posledních 7 let nás hodně baví procházet celý proces s majiteli a statutárními zástupci malých, středních firem i podniků. Zaměřujeme se na tradiční obory jako nemovitosti, stavebnictví, strojírenství, automotive, ale i doprava či logistika.

V každodenní praxi se setkáváme s tím, že lidé zbytečně přicházejí o těžce vydělané peníze. Často se jedná o statisíce nebo milióny nebo i více. Někdy zase nesprávným postupem obchod krátce před podpisem „padne“. Přitom téměř vždy se tomu dá předejít nebo riziko alespoň minimalizovat.

Zjišťujeme zároveň, že lidé mají poměrně malou nebo hodně zkreslenou představu, jak náročný je prodej/koupě firmy. Co všechno obnáší, jak a kdy se do něho pustit. Nedivíme se tomu, protože řada z nich prodává nebo kupuje firmu jednou, a možná naposledy, v životě. Rozhodli jsme se vám pomoct a připravili jsme základního průvodce, se kterým můžete začít, než se do toho pustíte. Snažíme se mluvit srozumitelnou řečí, která vás od čtení neodradí.

Jak vám TRANSAKČNÍ ABECEDA pomůže?

  • provede vás jednotlivými fázemi transakce,
  • na konkrétních případech ukáže, jak lze jednotlivé situace řešit a na co si dát pozor,
  • naleznete zde řadu doporučení a užitečných tipů,
  • srozumitelnou řečí vysvětluje základní transakční pojmy,
  • organizuje webináře, workshopy, pracovní snídaně, atp.

Neváhejte a pusťte se do čtení. Netušíte čeho?

Pořád váháte? Našli bychom desítky případů toho, co všechno se při prodeji nebo koupi firmy může pokazit. Tady vám představíme několik případů za všechny.

Přejeme vám příjemné čtení!

Jan Rada a kolektiv


Honza je nejen zakladatel „Transakční abecedy“, ale i advokát a partner advokátní kanceláře PADĚRA, RADA & PARTNEŘI s.r.o. Má na starosti její pražskou pobočku, která se zaměřuje hlavně na transakční poradenství malým a středním podnikům (fúze a akvizice, M&A) a další korporátní agendu. V rámci své praxe vede a zastřešuje poradenství při těchto transakcích od přípravy společnosti na prodej, přes akviziční prověrku (due diligence), přípravu a vyjednávání transakční dokumentace, až po podporu při jejím dokončení a vypořádání.

Honza o transakcích a „transakční praxi“ rád píše, ať už na svém LI profilu nebo do různých časopisů. Zároveň vede webináře, pracovní snídaně nebo klientské workshopy.